Foxhaund

Foxhaund (Foxhound) se hodnotí jako temperamentní lovec, vždy připravený vytrvale pronásledovat svůj úlovek, klidně celý den a při jakémkoliv počasí.
ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Foxhound; čes.: Foxhaund
odvozené z angl. „fox“-liška a „hound“-lovecký pes, honič.

[ad#ad-3]

PŮVOD:
Foxhaund (Foxhound) má svůj původ v Anglii, již v 15. až 16. století, kdy v houfu foxhoundů honili lišky. V roce 1650 tyto psy zavezli do severní Ameriky, kde na jejich základě vyšlechtili Amerického foxhounda. V 19. století bylo plemeno široce rozšířené v Evropě, Kanadě i Americe.
POPIS:
Odlišujeme Anglického foxhounda a Amerického foxhounda.
Foxhaund (Foxhound) je typický lovecký pes, který je vytrvalý a svalnatý. Je to neobyčejně rychlý pes s pevnou kostrou. Vyznačuje se hlasitým a zavilým štěkotem. V současné době plemeno pomalu mizí.
SRST:
Foxhaund (Foxhound) má krátkou srst, která je dobře přiléhající. Zbarvení je různé.
CHARAKTER:
Foxhaund má silný hlas, ostrý čich, pevnou a odlonou konstituci a také dobře vychází s ostatními psy. Ačkoliv bývají zřídkakdy chováni jako domácí mazlíčci, jsou velmi společenští. Díky silnému hlasu se hodí také jako hlídači. Není snadné je vycvičit k poslušnosti, ale pokud jsou dobře vycvičeni, bývají věrní, milí a dobře naladění.
PÉČE:
Foxhaund (Foxhound) potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu a dlouhých procházek. Jeho srst udržujte čistou a pravidelně vyčesávejte gumovou rukavicí.