Belgický ovčák – Malinois (Chien de Berger Belge – Malinois)

ZÁKLDNÍ CHARAKTERISTIKA: Malinois představuje různorodost belgických ovčáků s krátkou srstí. Je to klidný, avšak vytrvalý pes.

ANGLICKÝ NÁZEV :Chien de Berger Belge – Malinois

PŮVOD: Belgický ovčák – Malinois je známý již ze středověku. Malinois představuje různorodost belgických ovčáků s krátkou srstí. Velice úspěšný je na farmách se skotem, kde ovce hlídá a zahání. Je to ostražitý hlídač a oddaný služební pes. Plemeno bylo vyšlechtěno v 19.století.

POPIS: Belgický ovčák – Malinois je plemeno služebních psů. Druhé označení se užívá – belgický malinois.
Malinois je pes vodič, který se velmi lehce pohybuje. Není ani robustní, ani dlouhán. Tělo má silné, svalnaté, čtvercového formátu. Hlava postavena vysoko. Uši vztyčené, vysoko nasazené, trojúhelníkové.

VÝŠKA: Fenky 56 – 61 cm. Pejsci 61 – 66cm.

VÁHA: 27,5 – 28,5 kg.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA: 12 – 14 let.

SRST: Srst je krátká, hustá, přiléhající, s hustým, hedvábným podsrstím. Na zádech výčesky. Ocas hedvábný, tlustý. Zbarvení: plavý s černými špičkami uší a s černou maskou.

CHARAKTER: Belgický ovčák – Malinois je klidný, vytrvalý pes s vyrovnaným charakterem. Pro chov mu vyhovují i domácí podmínky.

PÉČE: Nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

PLEMENO: FCI I. – Ovčáci a honáčtí psi. Sekce 1 – Ovčáci s pracovní zkouškou.

OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
BOM

 • Kuckia

  Ovčáci jsou nádherní psi. Pořiďte si nějakého. Je s nimi zábava atd!

 • Aneta Slunská

  Potřebovala bych radu. Mám 10-ti měsíčního belg.ovčáka Malinois, fenku,která má dostatek pohybu, k dispozici celodenně obrovskou zahradu, kterou ovšem za pár měsíců stihla kompletně zpustošit. Doufala jsem, že z toho časem vyroste, bohužel je to čím dál horší. Vždy se z nákupu vracím s obavou, co zase zničí, rozkouše, sežere, od zahradní hadice počínaje, přes boty, keříky, zahradní nábytek a vánoční venkovní výzdobou konče. Připadá mi, jako by to snad dělala schválně, protože když najdzu další nové dílo zkázy, okamžitě vidím, že se schovává, protože moc dobře ví, že udělala něco špatně. Poraďte prosím .Budu vděčná za jakoukoliv radu, co s tím. Děkuji

 • Dobrý den, přečetla jsem si Vaše starosti s fenkou.Nejste v tom sama, náš pes to taky dělá, každý ráno trnu hrůzou kde zase hrabal. Veškerý kytky a keříky už okousal a tak už jen hrabe. Podhrabává thuje a pustoší zahradu. Nepomáhá ani výprask. To dá den pokoj a pak pokračuje vesele v hrabání. Když vyhrabe další díru a my přijdem, tak ví že něco provedl a už se schovává. Asi je nepolepšitelný a hlavně je hyperaktivní
  Prostě asi nic nepomůže

 • Míla

  Dobrý den štěndo je ještě mladý na to aby bylo v klidu.Já osobně jsem to vyřešila výstavní klecí kam fenu zavírám v době mé nepřítomnosti.
  Můžu říct že mám svatý klid a pes taky.Nebojte týrání to není jen jí uchráníte před zraněním.